PYTANIA I ODPOWIEDZI

wideofilmowanie I fotografia ślubna

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie dotyczące naszej oferty ślubnej

1. Gdzie można Ciebie/Was spotkać? Skąd jesteś/jesteście?

Jesteśmy z Bełchatowa w województwie Łódzkim, ale cenimy sobie swobodę, dlatego nie ma dla nas barier w postaci odległości. Jesteśmy mobilni, dlatego swobodnie działamy na terenie całego kraju, a faktem jest, że najczęściej w takich miastach jak Łódź, Warszawa, czy Wrocław. Swobodnie działamy również w sieci. Jeśli to dla Was ważne, wszystkie formalności związane z wideofilmowaniem, oraz fotografią możemy załatwić mailowo bez wychodzenia z domu, oszczędzając czas i pieniądze.

Oczywiście cenię sobie również kontakt bezpośredni, dlatego chętnie spotkam się z Wami , aby „obgadać” szczegóły filmu i fotografii ślubnej przy pysznej kawie 🙂

 

2. Chcielibyśmy kamerzystę, oraz fotografa z jednej firmy. Czy możemy liczyć u Ciebie na pakiet?

Oczywiście, że tak. I choć w tym jednym zdaniu zawiera się cała odpowiedz, to chciałbym jeszcze dodać, że usługi w pakiecie wychodzą znacznie taniej. Mogę również zaoferować Wam plener ślubny, podziękowania dla rodziców, a także dowolny klip przedślubny wyreżyserowany według Waszej lub naszej koncepcji.

 

3. Dwóch czy trzech kamerzystów – od czego zależy ilość operatorów i jak wpływa na cenę?

Gwarantuję, że będzie dwóch kamerzystów, w tym i moja skromna osoba 🙂 Jeżeli wesele jest bardzo duże, powyżej 250 gości, wówczas proponujemy trzeciego operatora. Dodatkowa opłata to 1000 zł. Oczywiście, to nie mus. We dwójkę też to ogarniemy.

 

4. Chcielibyśmy zlecić Ci zrobienie filmu weselnego od A do Z, bez naszej ingerencji. Czy możemy Ci zaufać, że będzie on ciekawy z piękną oprawą muzyczną i ciekawymi ujęciami?

Jestem dla Was i staram się, aby każdy reportaż w postaci filmu ślubnego, czy fotografii ślubnej był inny i wyjątkowy. Ja i moi członkowie zespołu cenimy sobie szeroko pojętą estetykę, dlatego zawsze dostosowujemy środki wyrazu twórczego do Was i Waszego dnia. Robimy wszystko, aby słowo profesjonalizm nie było jedynie zlepkiem liter na białym tle, ale faktem dokonanym, dlatego nasze umowy są niezwykle klarowne, a my jako kamerzyści i fotograf, w czasie ślubu i wesela wtapiamy się w tłum, bo liczy się Wasze zadowolenie i naturalność.

 

5. Chcielibyśmy mieć wpływ na efekt końcowy naszego filmu weselnego lub fotografii. Czy jest taka możliwość?

Przed finalizacją wysyłam do Was gotowe zdjęcia oraz film ślubny, abyście mogli sobie wcześniej zobaczyć. Na tym etapie możemy dokonać drobnych korekt, ale ostateczny kształt i ich zasadność pozostawiam sobie, ponieważ daję sobie prawo do własnej koncepcji i wizji artystycznej. Zazwyczaj klienci wiedzą czego chcą dlatego koncepcja na film ślubny oraz zdjęcia jest omawiana przy podpisywaniu umowy, dlatego nie ma zbędnych nieporozumień przy finalizacji usługi.

 

6. Czy sami możemy wybrać utwory do filmu, czy teledysku?

Przedstawiam Wam gotową propozycje, a przy wyborze kieruję się przede wszystkim kwestiami estetycznymi, ale również możliwością legalnego wykorzystania utworu. Nie martwcie się z reguły trafiam w gusta naszych par i nie zdarzyło się, aby były jakiekolwiek reklamacje.

 

7. Co wpływa na cenę filmu i zdjęć ślubnych?

Nie robimy filmów i zdjęć ślubnych w stylu lat 90-tych, których jeszcze pełno na rynku i których wyznacznikiem jest jedynie cena, nie mająca nic wspólnego z jakością.

Wychodzę z założenia, że każda forma wyrazu twórczego jest dziełem i swego rodzaju sztuką, a my jesteśmy rzemieślnikami owych wytworów sztuki. Cena jest wynikiem zarówno czynników obiektywnych, jak i naszego wkładu emocjonalnego i spojrzenia artystycznego. Płacicie nie tylko za sprzęty, fotografa i kamerzystów je obsługujących, ale też za ich talent, praktykę, wiedzę i wyczucie smaku.

Czynniki obiektywne wpływające na cenę:

• Ilość osób zaangażowanych w produkcję ślubną. Są to 2, lub 3 osoby, w zależności jakie usługi zostały zamówione, czy to jest samo wideofilmowanie, czy również fotografia ślubna. Większa liczba kamerzystów, to więcej ciekawych ujęć z każdej perspektywy, oraz pewność, że każdy szczegół będzie uwieczniony.

• Sprzęt niezbędny przy realizacji Waszego filmu ślubnego i fotografii. Używamy kamer/aparatów pracujących z przetwornikiem filmowym zapewniającym wysoką jakość obrazu Full HD lub 4K. Przy nagraniach wykorzystujemy również stabilizatory ruchów kamery – gimbale, slidery dla ciekawych ujęć i płynnych przejazdów kamery oraz cyfrowych rejestratorów audio i wielu wielu innych narzędzi. Czasem sami sobie się dziwimy, ile tego zabieramy 🙂

• Do tego indywidualne podejście do naszych realizacji, poświęcamy im odpowiednią ilość czasu, aby Wasz film był Wasz, czyli jedyny w swoim rodzaju i nieszablonowy, a każda minuta klipu wywoływała ciarki na ciele. To samo dotyczy zdjęć.

• Jakość oraz nośniki. Otrzymujecie film o długości do 60 minut, po brzegi wypełniony pen-drive z filmem w wysokiej jakości, do tego minimum 250 wyselekcjonowanych i obrobionych zdjęć. Prywatny link z hasłem do materiałów w sieci. Najwyższą jakość z możliwością pobrania na komputer lub telefon. To łatwy sposób dystrybucji pamiątki wśród gości weselnych, rodziny lub znajomych.

• Zapewniam profesjonalną rejestrację dźwięku za pomocą rejestratorów i mikroportów bezprzewodowych. Oprawę audio w legalne utwory, postprodukcję i oryginalny montaż.

• Do tego dostaniecie ujęcia z drona.

 

8. Czy oferujesz film w formie teledysku, czy klipu?

Oferujemy wszelakie rozwiązania w zależności od potrzeb, czy upodobań. Może to być standardowy film ślubny zawierający wszystkie charakterystyczne elementy, począwszy od przygotowań u Państwa młodych, poprzez ceremonie ślubną, przyjęcie weselne, a skończywszy na oczepinach. Jesteśmy w stanie filmować oraz zmontować dowolny zakres przyjęcia, bądź ceremonii ślubnej według Waszych upodobań. Każdy film ślubny, czy klip będzie wyglądał dobrze i każdy będzie inny, wyjątkowy. Trzymam nad tym osobistą pieczę 🙂

9. Jakiej długości są Twoje filmy ślubne?

Zazwyczaj moje filmy trwają nie dłużej jak 60 minut. Tworzymy również krótsze formy, takie jak 20, 30 i 45 minutowe. Jeśli interesuje Was taka forma filmu, to zapraszam również i Was. I uprzedzam następne pytanie 🙂 “Czy zrobisz nam film dłuższy jak godzinny?” Moja odpowiedź brzmi: Nie 🙂 Uwierzcie dłuższe filmy nie mają uzasadnienia, to tylko niepotrzebne wydłużanie, gdzie z czasem staje się on  nudniejszy. Czy kiedyś wysiedzieliście i obejrzeliście do końca długi film ślubny swoich znajomych? Czy pozostał niedosyt?  Ano właśnie. Niedosyt, który jak wychodzisz z kina po projekcji i sobie myślisz… “Super ten film. Musze obejrzeć go jeszcze raz”.

 

10. Jeżeli w dniu ślubu zdecydujemy się na sesję zdjęciową w plenerze, to czy nagranie filmu podczas tej sesji wlicza się do głównego pakietu ? Tutaj istnieje szansa, że taka sesja odbędzie się między ślubem, a weselem.

Jeżeli będzie taka możliwość i czas nam na to pozwoli, to oczywiście możemy zrobić to już w cenie. Często robimy takie zdjęcia w dniu ślubu.

 

11. Co mamy robić podczas filmowania i fotografowania? Czy jest jakiś plan, czy gotowy scenariusz?

W dniu wesela nie będziemy Was w żaden sposób reżyserować. Wszystko toczy się swobodnie i naturalnie, bez wymuszania i dubli 🙂 Subtelnie i nienachalnie rejestrujemy całość, tak aby zaufanie, którym nas obdarzyliście nie zostało nadszarpnięte, a atmosfera miła i spontaniczna. Jednak jak wszyscy doskonale wiemy – nic nie przychodzi bez wysiłku. Aby film i zdjęcia były ładne i ciekawe my kamerzyści i fotografowie podkręcamy kreatywność, natomiast Wy nie unikajcie i nie chowajcie się przed obiektywem, bądźcie sobą i cieszcie się ślubem oraz weselnym klimatem. Wówczas ujęcia będą ciekawe, a efekty świetne.

W skrócie wygląda to tak, że zaczynamy u Pani młodej lub Pana młodego około południa, zależy od warunków i ustaleń czasowych oraz od odległości od punktu A do punktu B. Następnie ślub, wesele i koniec. To tak ogólnie, ponieważ przed samym ślubem kontaktujemy się aby ustalić szczegóły.  Jeśli w zakresie ma być realizowana sesja plenerowa, to wtedy realizujemy ją innego dnia, ustalając szczegóły co do jej realizacji – miejsce, wizji, itp.

 

12. Jaki jest czas oczekiwania na film ślubny i fotografię?

Czas oczekiwania na film ślubny wynosi do 6 miesięcy, natomiast na fotografię do 3 miesięcy. Oczywiście staramy się wywiązać z zadania wcześniej. W tym roku średnia oczekiwania to 3 miesiące.

 

13. Czy mogą nam Państwo przesłać wzór umowy?

Oczywiście mogę przesłać taki wzór na adres mailowy.

 

14. Mieszkamy poza granicami Polski, czy jest możliwość podpisania umowy drogą elektroniczną, czy konieczny jest bezpośredni kontakt?

Możemy wszystko załatwić drogą mailową. Większość umów podpisujemy w ten oto właśnie sposób, ponieważ pracujemy w różnych miejscach i jest to najszybsza forma. Ja wysyłam podpisaną umowę, a Wy zapoznajecie się z nią, drukujecie, podpisujecie i odsyłacie do mnie w formie skanu lub zdjęcia. Zrobionego choćby telefonem.

 

15. Czy istnieje możliwość wynajęcia dodatkowych opcji po podpisaniu umowy? Do wesela jeszcze rok, a jeśli zmienimy zdanie? Z jakim wyprzedzeniem przed wykonaniem tej usługi musielibyśmy dać Ci znać? Czy ceny za te usługi są stałe? Czy wówczas nadal moglibyśmy rozmawiać o pakietach w niższej cenie?

Jeżeli poszczególne opcje będą dostępne terminowo, to gwarantuje, że możemy zrobić z tego pakiet. Usługi typu sesja, plener, itp. – cały czas dostępne.

 

16. Czy jest możliwość otrzymania surowego, niezmontowanego materiału?

Nie. Tak jak kucharz nie udostępnia przypraw i produktów, to ja nie udostępniam naszych źródłowych materiałów. Otrzymujecie gotowy, przyprawiony film i zdjecia :).

 

17. Czy wystawisz faktury?

Tak, wystawiam. Cokolwiek chcecie: fakturę, rachunek, paragon i co tam jeszcze. W końcu prowadzę legalnie działającą firmę :-).

Nie znalałeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się ze mną.

Nasz ostatni wpis na blogu

Jak podziękować rodzicom na weselu

Jak podziękować rodzicom na weselu

Jednym z najważniejszych momentów na weselu, jest podziękowanie rodzicom za wychowanie, za ich rady i wsparcie, za to, że odgrywają ogromnie ważną rolę w Waszym życiu, oraz uczestniczyli aktywnie w organizacji tej wyjątkowej uroczystości.To pozornie...

czytaj dalej

Wasze historie ślubne

Mamy dla Was kilka wybranych historii ślubnych, gdzie możecie zobaczyć miłość i to coś, czego nie można opisać pustymi słowami. Dzięki Wam można się przekonać, że miłość, wiara i nadzieja może dosięgnąć każdego z nas. 

Asia&Kamil – Wyjątkowa para w wyjątkowym miejscu

  W Stylowej i przytulnej Restauracji nawiązującej architekturą i wystrojem do staropolskich dworków mieliśmy zaszczyt uwiecznić celebrowanie wyjątkowego dnia Asi i Kamila.  Niepowtarzalny klimat zabudowań i urok okolicy w połączeniu z...

Czytaj więcej
Kamerzysta fotograf na wesele Łódź Warszawa ślub

Ola+Rafał – Romantyczny ślub

  Wspólna droga Oli i Rafała zaczęła się w Czarnym Stawie. Jest to bajkowe miejsce znajdujące się w otoczeniu pięknej przyrody, blisko stawów i zieleni. Nie trzeba się domyślać, że świętowanie w tak urokliwym miejscu z cudowną parą było...

Czytaj więcej
Zdjęcie ślubne fotograf i kamerzysta na wesele łódź warszawa

Film ślubny w pakiecie z fotografią

Wybierając film ślubny i fotografię zyskujesz więcej, oprócz jednej doświadczonej i zgranej ekipy – dodatkowy rabat cenowy. Ten pakiet usług to jest, to czego powinno się oczekiwać od pamiątki ślubnej.

Twój Film ślubny może wyglądać właśnie tak

Film ślubny, kamerzysta – uwieczni każdy ruch, cudowny śmiech, odtworzy melodie i barwy tamtych chwil. Wraz z fotografią ślubną stworzą świetny pakiet.

Ślub w Pałacyku | Ania &Jacek | Nieskończenie delikatna opowieść

W malowniczej scenerii przy udziale fantastycznych ludzi celebrujemy Ich wyjątkowy dzień…