FAQ?

 

WIDEOFILMOWANIE | FOTOGRAFIA

pytania I odpowiedzi

 

 

1. Gdzie można Was spotkać? Skąd jesteście?

 

Jesteśmy z Bełchatowa w województwie Łódzkim, ale cenimy sobie swobodę, dlatego nie ma dla nas barier w postaci odległości. jesteśmy mobilni, dlatego swobodnie działamy na terenie całego kraju. Swobodnie działamy również w sieci. Jeśli to dla Was ważne, wszystkie formalności związane z wideofilmowaniem, oraz fotografią możemy załatwić mailowo bez wychodzenia z domu, oszczędzając czas i pieniądze.

 

Oczywiście cenimy również kontakt bezpośredni, dlatego chętnie spotkamy się, aby „obgadać” szczegóły filmu ślubnego przy kawie :)

 

2. Chcielibyśmy kamerzystę, oraz fotografa z jednej firmy. Czy możemy liczyć na pakiet?

 

Oczywiście, że tak. I choć w tym jednym zdaniu zawiera się cała odpowiedz, to chcemy jeszcze dodać, że usługi w pakiecie wychodzą znacznie taniej. Możemy również zaoferować Wam plener ślubny, podziękowania dla rodziców, a także dowolny klip przedślubny wyreżyserowany według Waszej koncepcji.

 

3. Dwóch czy trzech kamerzystów - od czego zależy ilość operatorów i jak wpływa na cenę?

 

Gwarantujemy, że będzie dwóch kamerzystów. Jeżeli wesele jest bardzo duże, powyżej 200 gości, wówczas proponujemy trzeciego operatora. Dodatkowa opłata to 1000 zł.

 

4. Chcielibyśmy zlecić Wam zrobienie filmu weselnego od A do Z, bez naszej ingerencji. Czy możemy Wam zaufać, że będzie on ciekawy z piękną oprawą muzyczną i ciekawymi ujęciami?

 

Jesteśmy dla Was i staramy się aby każdy video reportaż ślubny był inny i wyjątkowy. Cenimy estetykę, dlatego zawsze dostosowujemy środki wyrazu twórczego do Was i Waszego dnia. Robimy wszystko, aby słowo profesjonalizm nie było jedynie zlepkiem liter na białym tle, ale faktem dokonanym, dlatego nasze umowy są niezwykle klarowne a kamerzyści podczas ślubu, oraz wesela wtapiają się w tłum, bo liczy się Wasze zadowolenie i naturalność.

 

5. Chcielibyśmy mieć wpływ na efekt końcowy naszego filmu weselnego. Czy jest taka możliwość?

 

Klient ma wpływ na ostateczny kształt całego wideoreportażu, ponieważ przed finalizacją wysyłamy do Was gotowy klip, abyście mogli dokonać ewentualnych poprawek. Oczywiście dajemy sobie prawo do własnej koncepcji i wizji artystycznej. Zazwyczaj klienci wiedzą czego chcą i koncepcja na film ślubny jest omawiana przy podpisywaniu umowy, dlatego nie ma zbędnych nieporozumień przy finalizacji usługi.

 

6. Czy sami możemy wybrać utwory do filmu, czy teledysku?

 

My przedstawiamy propozycje. Przy wyborze kierujemy się również możliwością legalnego wykorzystania utworu. Oczywiście bierzemy również pod uwagę propozycje naszych klientów, ale zdarza się, że nie możemy wykorzystać takiego utworu w sposób legalny, no i dochodzą kwestie estetyczne utworu. Z reguły trafiamy w gusta. Nie zdarzyło się nam aby były reklamacje.

 

7. Co wpływa na cenę filmu?

 

Nie robimy filmów ślubnych w stylu lat 90-tych, których jeszcze pełno na rynku i których wyznacznikiem jest jedynie cena nie mająca nic wspólnego z jakością.

Wychodzimy z założenia, że każda forma wyrazu twórczego jest dziełem i swego rodzaju sztuką a my jesteśmy rzemieślnikami owych wytworów sztuki. Cena jest wynikiem zarówno czynników obiektywnych, jak i naszego wkładu emocjonalnego i spojrzenia artystycznego. Płacicie nie tylko za sprzęty i kamerzystów je obsługujących, ale też za ich talent, praktykę, wiedzę i wyczucie smaku.

 

Czynniki obiektywne wpływające na cenę:

 

• Ilość osób zaangażowanych w produkcję filmu weselnego. Są to 2, lub 3 osoby, w zależności jakie usługi wideofilmowania zostały zamówione. Większa liczba kamerzystów, to więcej ciekawych ujęć z każdej perspektywy, oraz pewność, że każdy szczegół będzie uwieczniony.

 

• Sprzęt niezbędny przy filmowaniu, oraz realizacji Waszego filmu ślubnego. Używamy kamer/aparatów pracujących z przetwornikiem filmowym Super35mm lub FF zapewniające wysoką jakość obrazu Full HD lub 4K. Przy nagraniach wykorzystujemy również stabilizatory ruchów kamery, dla ciekawych ujęć, slidera w celu płynnych przejazdów kamery, oraz cyfrowych rejestratorów audio.

 

• Mamy indywidualne podejście do Waszego filmu i poświęcamy mu odpowiednią ilość czasu, aby Wasz film był Wasz, czyli jedyny w swoim rodzaju i nieszablonowy, a każda minuta klipu wywoływała ciarki na ciele.

 

• Jakość filmu oraz nośniki. Otrzymujecie Film o długości do 60 minut, dwa po brzegi wypełnione pendrive-y z filmem wysokiej jakości. Płytę Blu-Ray z filmem w najwyższej dostępnej jakości, prywatny link wraz z hasłem do filmu w internecie. Jakość Full HD z możliwością pobrania na komputer lub telefon. To łatwy sposób dystrybucji pamiątki wśród gości weselnych, rodziny, lub znajomych.

 

• Zapewniamy profesjonalną rejestrację dźwięku za pomocą rejestratorów i mikrofonów bezprzewodowych firm Sennheiser, Rode, Zoom. Oprawę audio w legalne utwory, postprodukcję i oryginalny montaż.

 

8. Czy oferujecie film w formie teledysku, czy klipu?

 

Oferujemy wszelakie rozwiązania w zależności od potrzeb, czy upodobań. Może to być standardowy film ślubny zawierający wszystkie charakterystyczne elementy, począwszy od przygotowań u Państwa młodych, poprzez ceremonie ślubną i na przyjęciu weselnym oraz zakończeniu kończywszy. Ale oczywiście jesteśmy w stanie filmować oraz zmontować dowolny zakres przyjęcia, bądź ceremonii ślubnej według Waszych upodobań. Każdy film ślubny, czy klip będzie wyglądał dobrze i każdy będzie inny, wyjątkowy.

 

9. Jeżeli w dniu ślubu zdecydujemy się na sesję zdjęciową w plenerze, to czy nagranie filmu podczas tej sesji wlicza się do głównego pakietu (Pakiet: I. Film)? Tutaj istnieje szansa, że taka sesja odbędzie się między ślubem, a weselem.

 

Jeżeli będzie taka możliwość i czas nam na to pozwoli, to oczywiście możemy zrobić to już w cenie. Często robimy takie zdjęcia w dniu ślubu.

 

10. Co mamy robić podczas filmowania? Czy jest jakiś plan, czy gotowy scenariusz?

 

W dniu wesela nie będziemy Was w żaden sposób reżyserować. Wszystko toczy się swobodnie i naturalnie, bez wymuszania i dubli :) Subtelnie i nienachalnie rejestrujemy całość, tak aby zaufanie, którym nas obdarzyliście nie zostało nadszarpnięte, a atmosfera miła i spontaniczna. Jednak jak wszyscy doskonale wiemy - nic nie przychodzi bez wysiłku. Aby film był ładny i ciekawy my kamerzyści i fotografowie podkręcamy kreatywność, natomiast Wy nie unikajcie i nie chowajcie się przed kamerą, bądźcie sobą i cieszcie się ślubem oraz weselnym klimatem. Wówczas ujęcia będą ciekawe, a efekty świetne.

W skrócie wygląda to tak, że zaczynamy u Pani młodej lub Pana młodego około południa, zależy od warunków i ustaleń czasowych oraz od odległości od punktu A do punktu B. Następnie ślub, wesele i koniec.   To tak ogólnie, ponieważ przed samym ślubem kontaktujemy się aby ustalić szczegóły, chyba że przyszli Państwo młodzi mają jakieś życzenia. Oczywiście jeśli ma być plener, to wtedy realizujemy go innego dnia, również ustalając szczegóły co do jego realizacji - miejsce, wizji, itp.

 

11. Jaki jest czas oczekiwania na film ślubny i fotografię?

 

Czas oczekiwania na film ślubny wynosi do 6 miesięcy, natomiast na fotografię do 2 miesięcy. Oczywiście staramy się wywiązać z zadania wcześniej. W tym roku średnia oczekiwania to 3 miesiące.

 

12. Czy mogą nam Państwo przesłać wzór umowy?

 

Oczywiście możemy przesłać taki wzór.

 

13. Mieszkamy poza granicami Polski, czy jest możliwość podpisania umowy drogą elektroniczną, czy konieczny jest bezpośredni kontakt?

 

Oczywiście, że możemy drogą mailową. Większość umów tak podpisujemy, ponieważ pracujemy w całej Polsce i jest to najszybsza forma. My wysyłamy podpisaną umowę, a Państwo zapoznają się z nią, drukują, podpisują i odsyłają do mnie w formie skanu lub zdjęcia. Może być zrobione telefoniem.

 

14. Czy istnieje możliwość wynajęcia dodatkowych opcji po podpisaniu umowy? Do wesela jeszcze rok, a jeśli zmienimy zdanie? I zdecydujemy się np. na drona itp. Z jakim wyprzedzeniem przed wykonaniem tej usługi musielibyśmy dać Państwu znać? Czy ceny za te usługi są stałe? Czy wówczas nadal moglibyśmy rozmawiać o pakietach w niższej cenie?

 

Jeżeli pozostałe opcje będą dostępne terminowo (dron, fotografia), to gwarantujemy, że możemy zrobić z tego pakiet. Usługi typu sesja, plener, itp. - cały czas dostępne.

 

15. Czy jest możliwość otrzymania surowego, niezmontowanego materiału?

 

Nie. Tak jak kucharz nie udostępnia przypraw i produktów a fotograf negatywów/Raw-ów, tak my nie udostępniamy surowego materiału. Otrzymujecie gotowy, przyprawiony film :).

 

16. Czy wystawiacie faktury?

 

Tak, wystawiamy Wam fakturę, rachunek, paragon i co tam jeszcze chcecie :-) W końcu jesteśmy legalnie działającą firmą.

 

Adres siedziby

AMEL MEDIA

 

ul. Paderewskiego 10/49

97-400 Bełchatów

woj. łódzkie

 

tel. +48 606 657 637

Społeczność

Jeśli kamerzysta na wesele, wideofilmowanie lub fotografia ślubna to tylko RobimyFilm

robimyfilm.pl © 2018 | All Rights Reserved ver. 3.4

Projekt i wykonanie AMEL MEDIA

i